Zunhammer je investice, která se vyplatí

Máme za sebou návštěvu výrobního závodu Zunhammer v Bavorsku a opět odcházíme nadšeni tím, jaké technologické perly zde vznikají. Zunhammer se během let stal synonymem pro nejkvalitnější stroje na aplikaci kejdy a digestátu, je držitelem mnoha technických patentů a inovátor ve vývoji produktů, které posunují celou aplikaci kupředu. Díky tomu také cisterny a aplikátory dosahují nejlepších výsledků při minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí a jsou ideální volbou pro uplatnění dotací z Ministerstva zemědělství.

Cisterny Zunhammer dokážou ušetřit až 30 % nákladů

Cisterny Zunhammer se pyšní unikátní konstrukcí s velmi nízkou hmotností. Ta je dána patentovaným systémem ECO, kdy veškerá kejda je vedena rámem stroje a odpadá tak potřeba dalšího potrubí. Výhodou nízké hmotnosti u aplikačních strojů je menší utužení půdy a u transportních cisteren fakt, že stroj převeze více materiálu při dodržení všech podmínek provozu. K nízké hmotnosti přispívá i zásobník na kejdu, který je vyroben z polyesteru tvrzeného skelnými vlákny a díky opět unikátnímu srdčitému tvaru mohou cisterny nabídnout i velmi nízké těžiště a lepší stabilitu. Všechny cisterny Zunhhamer jsou navíc beztlaké a tak odpadají pravidelné revize či certifikace.

Sortiment nabízených strojů je široký a v nabídce jsou jak malé jednonápravové cisterny, tandemové cisterny s čerpadlem nebo bez něj a konečně i největší cisterny na tridemovém podvozku.

Cisterny s čerpadlem

Cisterny bez čerpadla

Transportní cisterny

Cisterny lze pořídit s různou nadstandardní výbavou, například se systémem Vario, kdy je pohon pístového čerpadla řešen také kardanem od vývodové hřídele traktoru, ale přes hydrogenerátor a hydromotor. Díky změně otáček hydromotoru je možné měnit aplikační dávku jednoduše a plynule a bez ohledu na pojezdovou rychlost soupravy.

Pro velké záběry adaptéru a pro ty kdo by chtěli aplikovat ještě precizněji má Zunhammer v portfoliu systém Eco-Duo-Vario. Jde o provedení, kdy je cisterna vybavena dvěma čerpadly a každé z těchto čerpadel má na starosti jednu půlku adaptéru. Plynulá změna aplikační dávky je tak možná v každé půlce pracovního záběru zvlášť. Podkladem mohou být opět aplikační mapy a proces tak může být zcela automatický.

Samostatnou kapitolou precizní aplikace je také živinový sensor VAN-Control, který měří obsah živin v kejdě. Používá k tomu technologii blízké červené spektroskopii a může se pochlubit vysokou přesností naměřených hodnot.

Aplikátory ZUNHAMMER lze dovybavit cisternu jakékoliv značky

Aplikátory jsou navrženy tak, aby umožňovaly efektivní a přesnou aplikaci kejdy, digestátu nebo fugátu, což pomáhá zemědělcům optimalizovat využití živin a zároveň minimalizovat ztráty a negativní dopady na životní prostředí.  Zunhammer vyvinul širokou škálu aplikátorů vhodných pro různé typy aplikací.  Aplikátory jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a jejich robustní konstrukce zajišťuje odolnost, dlouhou životnost a spolehlivý provoz i v náročných podmínkách.  Některé modely mohou být vybaveny moderními technologiemi, jako jsou senzory, GPS a automatizované řídicí systémy, které umožňují přesné řízení aplikace hnojiv a zlepšují efektivitu a produktivitu zemědělských operací.

Aplikátory

Společnost AgriMachines SE je generálním importérem strojů Zunhammer pro Českou republiku a naši servisní technici poskytují kvalitní servis po celou dobu provozu stroje. Zajišťujeme také dodávky náhradní dílů a nabízíme poradenství, a to jak v oblasti výběru správného stroje nebo dokonce celé linky, tak v oblasti financování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *