Proč se areál firmy AgriMachines zbarvil do žluté?

V dubnu se v naší hustopečské pobočce konaly Dny otevřených dveří. Jako importér značky Zunhammer do České republiky jsme měli možnost přivézt ty nejzajímavější cisterny, samochodný aplikátor i rozmanité druhy aplikátorů. Jak náš areál „zežloutl“ můžete vidět na fotografiích.

Tři cisterny a každá jiná

Měli jsme možnost do Hustopečí přivézt tři cisterny. První z nich, Zunhammer SKE 18.5 PUSS, byla vybavena na přání zákazníka nádrží s větším objemem, a to na 20 000 litrů. Čerpadlo v přední části bylo poháněné hydraulicky a kejda zde pokračovala rámem cisterny. Díky hydraulicky ovládanému třícestnému ventilu umístěnému v zadní části cisterny se dalo vybrat, zda bude kejda pokračovat do nádrže nebo aplikátoru. Cisterna byla osazena neseným aplikátorem s taženými botkami Zunhammer Glide-Fix 15 m. Tento aplikátor je vhodný k aplikaci na loukách i k přihnojování porostů. Kejda z každé hadice prochází gumovou manžetou a ústí do botky. Botky v roztečích 25 cm vytvářejí mikrodrážku, do které je aplikováno hnojivo. Zunhammer má v nabídce i botkové aplikátory v provedení Düse, kdy je rozteč mezi botkami 12,5 cm. Na přání je možné aplikátor vybavit i vypínáním sekcí.

Všechny cisterny mají nádrž z kompozitového materiálu GFK, díky níž mají o 4000 až 5000 kilogramů nižší pohotovostní hmotnost oproti cisternám s ocelovou nádrží. Zde vzniklo i naše heslo: VOZÍME KEJDU NE ŽELEZO.

Druhá cisterna nesla označení Zunhammer SKE 18,5 PUD s nádrží o objemem 18 500 litrů. Osazena byla pro změnu tříbodovým závěsem s neseným adaptérem s taženými botkami Zunhammer Glide-Fix EXQ 24+24 o záběru 12 metrů. Tento aplikátor má opěrná kola a svahové vyrovnání a automatickým centrováním do středové polohy. Cisterna byla vybavena čerpadlem Vogelsang VX184Q poháněném hydrostaticky. Tento pohon na přání zahrnuje i hydraulickou nádrž a systém chlazení. Výhodou tohoto řešení je nabídka automatické regulace výkonu čerpadla tak, aby při změnách rychlosti jízdy soupravy po poli zůstala nastavená dávka hnojiva na hektar. Tato cisterna byla osazena integrovaným senzorem Van Control Dual, který je také součástí nabídky na přání. Senzor NIR je umístěn na straně sání hnojiva do hlavní nádrže. Díky online měření obsahu živin a sušiny v hnojivu má elektronika po naplnění cisterny přesný přehled o tom, jaký obsah jednotlivých živin je v nádrži. Ve spojení s informacemi o poloze dle GPS pak řídí dávku hnojiva. Naměřená data se obsluze zároveň zobrazují na ISOBUS terminálu; existuje také možnost dovybavení tiskárnou.

Obě cisterny měly v nádržích trojici vlnolamů a tandemový podvozek s pneumatickým odpružením a náběžným řízením zadní nápravy. Mají také hydraulický systém Load Sensing.

Třetím vystaveným strojem byla cisterna Zunhammer Reactor na míchání hnojiva DAM a močoviny. Tato cisterna umí s přimíchavacím zařízením zrychlit aplikační linku díky velké kapacitě a směšovacímu zařízení. Cisterna Reactor dopraví vodu na kraj pole, a zatímco postřikovač stále aplikuje, cisterna mu zatím předmíchá postřikovou jíchu. Následně díky svému výkonnému čerpadlu postřikovou jíchu do postřikovače natlačí, nebo si postřikovač jíchu sám načerpá. Potrubí cisterny je z nerezové oceli. Čerpadlo Vogelsang pro sání vody, míchání kapalin a výtlak postřikové jíchy má shodný výkon, jako u aplikačních cisteren Zunhammer.

Hosty vítal samojízdný aplikátor Zunhammer Zuni-X-Trac

Systémový traktor Claas Xerion 4200 Saddle Trac má šestiválcový motor Mercedes Benz, proto si vede suverénně i v kopcích. Je také vybaven výkonným hydraulickým čerpadlem Vogelsang VX 186-368 QD High-Flow s průtokem 9300 litrů za minutu. Díky tomu postačují jen necelé dvě minuty a nádrž o objemu 16 000 l je naplněná! Novinkou je terminál Claas Cemis 1200, který usnadňuje přenášení navigačních linií. Samojízdný aplikátor je vybaven také čelním nasávacím ramenem NW 250.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *