Zunhammer ECO-Duo Vario získal stříbrnou medaili DLG

Společnost Zunhammer získala na výstavě Agritechnica 2023 kýženou stříbrnou medaili DLG za inovativní systém ECO-Duo Vario.

S rostoucí pracovní šířkou kejdových aplikátorů je přesné hnojení tekutými hnojivy náročnější tím, že aplikační dávka kejdy není variabilní v celém svém pracovním záběru.

V rámci dalšího vývoje známého systému ECO-Duo se dvěma čerpadly představila společnost Zunhammer systém ECO-Duo Vario. Tato funkce dokáže regulovat aplikované množství kejdy nezávisle a zároveň přesně pro každou polovinu pracovního záběru, což přináší zcela nové možnosti, jak lze dosáhnout dostatečného přísunu živin do půdy.  ECO-Duo Vario umožňuje zdvojnásobit přesnost hnojení, což je důležité právě při velkých pracovních záběrech.

Inovace se skládá ze dvou samostatných objemových čerpadel s rotačními písty řízených přes ISOBUS a s hydraulicky ovládanou regulací otáček. Dva podélné nosníky rámu cisterny zároveň slouží jako dvě samostatné tlakové vedení. Vzniknou tak dva individuálně ovládané průtoky pro levou a pravou stranu – tedy dvě různé aplikační dávky. Vypnutí dílčího pracovního záběru nebo snížení aplikovaného množství kejdy tak neovlivňuje aplikační dávku v ostatní části pracovního záběru. Aplikační dávka na hektar se pro obě strany reguluje snadno a přesně pomocí GPS.

Systém ECO-Duo Vario od společnosti Zunhammer tak představuje další významný pokrok v oblasti aplikace tekutých hnojiv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *