Nová cisterna ZUNHAMMER pro POLINE s.r.o.

Profesionální cisterna v nejvyšší výbavě byla nedávno předána v zemědělském podniku POLINE s.r.o. na Kolínsku.

Při výběru nové cisterny byly jasné požadavky ze strany managementu podniku  a agronoma – maximální přesnost aplikace, schopnost aplikovat rozdílné typy tekutých hnojiv s dávkami od 1,5 po 40m3/ha, co nejnižší měrný tlak na půdu, dobré manévrovací schopnosti při otáčení na souvrati a precizně rozmístěné hnojivo po celé šířce záběru.

Ze zadání bylo jasné, že nová cisterna musí být vybavena čerpadlem, které dokáže zajistit dodržení nastavené aplikační dávky (na rozdíl od podtlakového systému s vývěvou).  Další požadavek na velmi rozdílné nastavení aplikovaného množství už vyřadil ostatní dodavatele úplně. Volba tak padla na cisternu ZUNHAMMER SKE 18,5 HYDROSTATIC s hydrostatickým pohonem hlavního čerpadla doplněného ovládáním celé cisterny přes ISOBUS terminál traktoru.

Moderní technologie pro jednoduché ovládání

Technologie variabilní změny otáček aplikačního čerpadla pomocí hydrostatického systému převzatá ze samochodných aplikátorů povyšuje aplikaci tekutých hnojiv na úplně jinou úroveň. Hnojivo je rovnoměrně aplikováno po pozemku nezávisle na změně rychlosti nebo otáček motoru traktoru. Výsledkem je vyrovnaný porost bez přehnojených nebo nedohnojených míst. Po celou dobu má obsluha stroje dokonalý přehled o tom, jestli je dodržována aplikační dávka, kolik hnojiva zbývá v nádrži, množství aplikovaného hnojiva i zobrazení okamžité dávky v m3/ha.

Minimalizace utužení půdy a vysoký komfort

Předností aplikačních cisteren ZUNHAMMER je nízké těžiště, použití flotačních pneumatik o velkém průměru, patentovaná kinematika natáčených náprav a systém odpružení celého stroje včetně hydraulicky odpružené oje. Kombinace těchto faktorů maximálně snižuje utužení půdy Vašich pozemků a zvyšuje bezpečnost a komfort při přepravě.

Nový hadicový adaptér GLIDE FIX

Nová konstrukce ramen pro vysokou pevnost, systém kompenzace bočního náklonu a hlavně patentovaný systém distribuce hnojiva – to je nový hadicový adaptér ZUNHAMMER GLIDE FIX.  Hnojivo je z nádrže dopravováno čerpadlem s rotujícími písty tlakem až 8 bar do dvojice rozdělovacích a řezacích hlav. Jejich úkolem je přesně rozdělit hnojivo se zbytky slámy a sedimentu a dopravit aplikačními hadicemi o průměru 40 mm k taženým botkám s litinovou koncovkou. Výztuha hadice z pružinové oceli zaručí přítlak na pozemek a vytvoření drážky, do které se lépe vsakuje hnojivo. Mrhání hodnotného hnojiva a vysoké ztráty živin jsou tak minulostí.

Přejeme farmě POLINE s.r.o. mnoho aplikovaných m3 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *