Francouzská SIMA slavila sté výročí

Mezinárodní francouzská výstava SIMA zaměřená na technické inovace v zemědělské sféře se konala od 6. do 10. listopadu 2022.

Těžko uvěřit, že první výstava, dříve známá jako Salon de la machine Agricole, byla poprvé otevřena v roce 1922. Na jejím slavnostním zahájení se sešlo více než 300 vystavovatelů. Tehdy se hlavních poct těšil zvířecí pohon, společnost měla před sebou ještě dlouhou cestu k dnešním inovacím. Mezinárodní rozměr získala výstava již po šesti letech. Další tři roky trvalo než byla zavedena významná novinka – soutěž Sekce nových strojů, která měla upozornit na 20 inovativních zemědělských strojů.

Po 69 letech konání našla SIMA ideální prostory na výstavišti Paris Nord Villepinte, což umožnilo další expanzi. V devadesátých letech vznikla v rámci výstavy např. akce SIMAGENA zaměřená na odvětví skotu. Došlo i k dalším transformacím. SIMA se nyní koná každé dva roky a to v podzimním období.

Co se ale nezměnilo, jsou cíle výstavy – být přehlídkou nejnovějších technologických inovací ve světě zemědělství, nebýt jen událostí, ale také hybnou sílou společenství. Během 97 let SIMA ocenila více než 1 200 inovací prostřednictvím cen SIMA Innovations Awards.

Proto není pochyb, že součástí výstavy byla značka ZUNHAMMER. Výběr toho, co nás zaujalo, naleznete ve fotogalerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *