Ventil FLUSTO vyhrál ZUNHAMMERU další ocenění

Společnost ZUNHAMMER se stala vítězem soutěže SYSTEM & COMPONENTS TROPHY 2023 na mezinárodní výstavě Agritechnica Hannover 2023 za patentovaný systém vypínání pracovního záběru u aplikátorů tekutých hnojiv FLUSTO.

Pneumatický uzavírací ventil FLUSTO bývá právem označován za geniální vynález, protože řeší přesné dávkování organického hnojiva podle agronomických požadavků. FLUSTO se spolehlivě otevírá a zavírá a neucpává se ani při použití viskózních médií. Také umožňuje aplikovat kejdu v různých šířkách aplikátoru a operátor díky tomu může automaticky měnit šířku kolejových pásů. V případě velkých polí lze zase aplikovat hnojivo se zmenšenou pracovní šířkou, takže jedno naplnění nádrže postačí na celou délku pole. Díky tomu se snižuje zhutnění půdy v důsledku opakovaného přejíždění ploch.

Ventil FLUSTO se zcela novou konstrukcí je určeny k rychlejšímu a nekomplikovanému přerušení toku kejdy do výpustí v plně automatizovaném procesu, aniž by se při otevření narušil tok. Na rozdíl od běžných ventilů se v něm totiž nenacházejí žádné rušivé komponenty. FLUSTO má prostorově úsporný design, zatímco průhledné pouzdro je velkou výhodou z hlediska údržby a odstraňování problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *